PARTICIPATIVNÍ ROZPOČTY MAJÍ KONFERENCI

 

tlacitko

Participativní rozpočet je aktivita, do které se zapojuje každým rokem více českých obcí. Jejich zájmem je zapojit své občany do rozhodování. Obcím se zapojováním do participativního rozpočtu pomáhá Agora Central Europe, která letos pořádá konferenci na toto téma.

Konference: Participativní rozpočet Agora

RNDr. Ivana Bursíková mluví o participativních rozpočtech

ZLEPŠIT SPOLUPRÁCI S OBČANY

„Je to přímá cesta, jak zlepšit spolupráci s občany své obce a zapojit je do rozhodování. V neposlední řadě je to také nástroj k upevnění demokracie v naší zemi,“ říká RNDr. Ivana Bursíková, ředitelka Agory Centra Europe a dodává: „Právě velký zájem obcí vedl k nápadu udělat letos konferenci na toto téma,

NEJEN O PARTICIPATIVNÍCH ROZPOČTECH

Setkání je určeno zejména pro starosty a úředníky, vítáni jsou však i zástupci neziskových organizací a dalších institucí. Na programu budou krom participativních rozpočtů i další témata: úpravy veřejných prostor, řešení konfliktů s veřejností a také vyjednávaní mezi developerem, obcí a občanem.

HOSTÉ KONFERENCE

Konference o participativním rozpočtu

Konference: Participativní rozpočet

Konference s názvem Občan a radnice – koflikt, nebo partnerství? se uskuteční 17. 5.Národním technickém muzeuPraze. Záštitu převzala starostka Prahy 2 paní Jana Černochová. Mezi hosty v hlavní diskuzi nebudou chybět zkušení starostové i zástupci z nadnárodních organizací. Pozvání přijal například bývalý primátor Hlavního města Prahy Tomáš Hudeček nebo ředitelka European Asociation for Local Democracy Antonella Valmorbida. Konference se koná ve spolupráci s Visegrádskými fondy a Asociation of Local Democracy Agencies.

PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET BUDE PO KONFERENCI HRAČKA

Po absolvování konference budou její účastníci schopni lépe nastavit procesy při plánování participativního rozpočtu. Dozví se, jak se správně zachovat při řešení kofliktů s veřejností a také na co si dát pozor při jednání s developery. Nedílnou součástí bude také workshop o diskuzi s občany nad veřejným prostorem. Poplatek za účast na konferenci je 1500 Kč a slouží k úhradě nezbytných nákladů na pořádání. Všechan témata a jejich lektory naleznete v programu konference. Všichni lektoři přicházejí z letitými zkušenostmi z praxe. O své znalosti se s vámi podělí kromě Tomáše Hudečka Radek Vondra, starosta Prahy 14, Oľga Haláková, starostka Bečova nad Teplou, Zuzana Vejvodová, starostka Zbraslavi a Ivana Bursíková, ředitelka Agory CE.

Kompletní program naleznete pod tímto odkazem.

tlacitko

Kontakt:

Eliáš Molnár

elias.molnar@agorace.cz

721293372

Dejte o participativním rozpočtu vědět světu!